Święto Niepodległości
Jedenasty listopada to symboliczny dzień. Po 123 latach niewoli, rozbiorów: I rozbioru – 1772 r. II – rozbioru 1793 r. III rozbioru – 1795 r. Po latach obcego panowania w końcu 1918 roku wykreślona z mapy Europy Polska, odrodziła się jak feniks z popiołów. Dziś, w dniu rocznicy odzyskania niepodległości, warto przypomnieć starszemu i młodszemu pokoleniu, że o wolną Polskę walczyło pięć pokoleń. Początkowo Polacy organizowali powstania, które jednak kończyły się klęską. Polacy zrozumieli wówczas , że są za słabi na walkę zbrojną i trzeba walczyć inaczej- poprzez pielęgnowanie polskiej kultury i języka. Dbali o polską kulturę rodzice, którzy byli przykładem dla swoich dzieci. Dbali o polską kulturę nauczyciele, którzy uczyli języka polskiego, pomimo zakazów zaborców i artyści, którzy tworzyli w języku ojczystym i na narodową nutę. Dbali o polską kulturę księża, którzy wzmacniali wiarę chrześcijańską. Dbali o polską kulturę żołnierze, którzy musieli służyć w armiach zaborców, ale pamiętali, że są Polakami.
Kultura polska była wówczas dla Polaków skarbem narodowym. To dzięki niej wytrzymali lata niewoli. Wykreślona z mapy Europy Polska – istniała.
Dlatego Jedenasty Listopada, rocznica Odzyskania Niepodległości, jest okazją, aby oddać hołd tym pokoleniom naszych przodków, co „nie dali pogrześć mowy i wiary...”.
Oddajmy więc szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.
Kochana Polsko !!!
Z okazji Twojego święta życzymy Ci wszystkiego najlepszego.
Pragniemy Abyś była nadal najlepszą i najulubieńszą matką naszego państwa. Chcielibyśmy podziękować Ci za to, że urodziliśmy się w wolnej Polsce.
Dzięki temu mamy możliwość dostępu do wiedzy i nauki.
Kochana Polsko !
Byłaś i Będziesz naszą Kochaną Ojczyzną na zawsze.